Kippenbout met spitskoolsalade
6
Points®
Totale tijd: 55 min • Voorbereiding: 5 min • Bereiding: 50 min • Porties: 4 • Moeilijkheidsgraad: Makkelijk


Ingrediënten
Olijfolie
2 koffielepel(s)
Citroen
5 g, 1 mespunt geraspte schil, onbespoten
Kip zonder vel, bereid
400 g, 4 kippenbouten à 100 g
Aardappelen, rauw
800 g, kruimelige
Spitskool
1000 g
Paprika, alle kleuren
1 middelgroot/middelgrote, groen
Azijn
3 eetlepel(s), apppelazijn
Nootmuskaat
1 snufje, 1 mespunt
Paprikapoeder
1 koffielepel(s)
Peper
1 hoeveelheid (naar smaak)
Zout
1 hoeveelheid (naar smaak)
Bereidingswijze
1
Meng voor de marinade 1 koffielepel olie met de citroenschil, paprikapoeder, peper en zout. Spoel de kippenbouten af en dep droog. Doe met de marinade in een diepvrieszakje, kneed goed en laat ca. 20 minuten in de koelkast marineren. Verwarm de oven voor op 200 °C.
2
Leg de kippenbouten op een met bakpapier beklede bakplaat en bak ca. 30 minuten in de oven. Schil de aardappelen, snij in kwarten en kook in ca. 20 minuten gaar. Maak de spitskool schoon, snij in kwarten, verwijder de stronk, rasp de spitskool in dunne reepjes en kneed met 1 koffielepel zout. Was de paprika, verwijder de zaadlijsten en snij in reepjes.
3
Meng voor de dressing de rest van de olie met azijn, peper en zout en meng met de spitskool en paprika. Giet de aardappelen af, stamp fijn en breng op smaak met peper, zout en nootmuskaat. Serveer de kippenbouten met de spitskoolsalade en gestampte aardappel.
Anderen bekeken ook
Sluit je aan bij het #1 door artsen aanbevolen afvalprogramma*
*Gebaseerd op een onderzoek uit 2023 van Cerner Enviza onder 500 artsen die afvalprogramma's aan patiënten aanbevelen.





